Emolienty do włosów
Snow

Pielęgnacja włosów to nie tylko dostarczanie witamin i minerałów. Ponieważ włosy są trwale narażone na uszkodzenia, ważne jest, aby je chronić, tworząc specjalną warstwę na jej powierzchni. Nie tylko zablokuje wchłanianie toksyn, ale także zablokuje utratę niezbędnej wody. W ten sposób włókno włosów utrzymuje właściwy poziom nawilżenia. Emolienty tworzą ochronną osłonę naszych włosów.

Są to niezwykle cenne substancje, które powinny być podstawą profesjonalnej pielęgnacji włosów. Każdy rodzaj włosów wymaga środków zmiękczających – bez względu na strukturę, grubość, kolor czy poziom uszkodzeń. Ochrona przed palącym słońcem, promieniowaniem UV, przepływem gorącego powietrza z suszarek, prostownicy i toksyn jest pierwszą rzeczą, na której powinniśmy się skupić. Kluczem jest stosowanie właściwych ilości emolientów. Za dużo może odciążyć włosy i sprawić, że wyglądają one nieświeżo. Zbyt mało prowadzi do odwodnienia, utraty blasku, pękania i rozdwajania końcówek. Pamiętajmy, że emolienty mają łagodne właściwości nawilżające, dzięki czemu szybko poprawiają wygląd i blask włosów.

RODZAJE EMOLIENTÓW

1. NATURALNE OLEJE ROŚLINNE

Największa i najbardziej popularna grupa emolientów. Musisz dopasować naturalne oleje i maseczki do struktury włosów i porowatości. Dają najlepsze i najskuteczniejsze substancje regenerujące i odżywcze. Oprócz zintensyfikowanej ochrony i cienkiej warstwy mikroskopijnej na powierzchni włosów dostarczają do wnętrza włosów dużo minerałów, witamin, składników odżywczych i cennych kwasów tłuszczowych.Dlatego zarówno oleje, jak i masło powinny być włączone do pielęgnacji włosów na dobre. Stosowanie olejów co najmniej raz w tygodniu – ochrania i upiększa włosy, chroniąc płaszcz lipidowy, a także zapewnia dogłębne odżywianie.

2. SILIKONY

Grupa polimerów, które działają na powierzchni włosów, tworząc delikatny film ochronny. Pokrywają włosy gładką warstwą, która upiększa nawet najbardziej zniszczone włosy. Silikony są środkami zmiękczającymi, które można znaleźć w balsamach do stylizacji włosów, aerozolach i piankach, a także w produktach chroniących przed ciepłem, które należy stosować przed suszeniem i prostowaniem. W pielęgnacji włosów należy wybrać silikon, który można łatwo zmyć. W ten sposób nie będą gromadzić się na powierzchni włosów i ich obciążać. Warto wspomnieć, że silikony są podzielone na aż cztery grupy: lotne silikony, które wyparowują z powierzchni włosów; lekkie silikony zmywane wodą; silikony zmywane łagodnym szamponem; ciężkie silikony, które trudno usunąć bez szamponów SLS (podrażniający, komedogenny). Lepiej unikaj silnych silikonów w pielęgnacji włosów.

3. WOSK

Należy do grupy emolientów o stałej konsystencji. Jest cięższy od olejów roślinnych. Wosk nie jest tak łatwy w zastosowaniu, ale jest ceniony za jego właściwości kondycjonujące, chroniące i zmiękczające włosy. Wosk może być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Wosk pszczeli jest najbardziej popularnym emolientem w tej kategorii. Jest dodawany do balsamów do włosów i odżywek, a nawet do tuszu do rzęs, ponieważ niesamowicie zwiększa połysk.

Równie popularna lanolina jest innym zwierzęcym emolientem. Lanolina chroni wełnę owczą przed wilgocią. Zyskała popularność, ponieważ jej struktura jest podobna do lipidów znajdujących się na powierzchni ludzkiej skóry.

Jojoba to bardzo ciekawy wosk, powszechnie znany jako olej. Jest to płynny wosk pochodzenia roślinnego. Jojoba zawiera kwasy tłuszczowe, co czyni je podobnymi do olejów. Ten emolient jest wyjątkowy, ponieważ zawiera unikalny składnik – skwalan – który ma podobną budowę jak ludzki łojotok.Właśnie dlatego jojoba zapobiega nadmiernej oleistości i wysuszeniu włosów i skóry głowy.

4. TŁUSZCZOWE ALKOHOLE

Wszystkie długołańcuchowe alkohole, które ani nie uszkadzają włosów, ani nie odwadniają. Zamiast tego kondycjonują, nawilżają i wiążą cząsteczki wody, utrzymując wodę w środku. Dzięki zawartości alkoholi tłuszczowych, włosy pozostają miękkie i elastyczne, stają się gładkie, delikatne i łatwe do rozczesywania. Należą do grupy tak zwanych dobrych alkoholi, które mogą, a nawet powinny być zawarte w codziennej pielęgnacji włosów. Najbardziej popularne kwasy tłuszczowe: glicerol, alkohol cetylowy, alkohol cetearylowy, alkohol laurylowy, kwas stearynowy, alkohol mirystylowy.

5. POCHODNE PARAFINOWE I NAFTOWE

Parafina jest emolientem otrzymywanym podczas destylacji ropy naftowej. Jest naturalna.

Parafina – długołańcuchowe nasycone węglowodory tworzące bezbarwną i bezwonną ciecz, nieco tłustą Jest neutralna, więc nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych. Parafina to doskonały nawilżający i nawadniający produkt do włosów; blokuje utratę wody i chroni przed wchłanianiem zanieczyszczeń ze środowiska. Jest powszechna w pielęgnacji włosów. Czemu? Parafina tworzy niezwykle silną i skuteczną barierę. Jest to niesamowity składnik produktów, które chronią końcówki włosów przed uszkodzeniem. Jako środek zmiękczający parafina jest bardzo popularna wśród kobiet, ponieważ po pierwszym użyciu wygładza włosy i dodaje im blasku. Jest to natychmiastowy “wzmacniacz” włosów.

Płynna parafina – znana od wieków jako szybko działająca substancja do wzmacniania włosów. Niestety, może podrażnić skórę głowy, dzięki czemu można ją pozostawić w maksymalnie 20 minut. Ponieważ nieco rozgrzewa skórę głowy i zwiększa przepływ krwi, regularne stosowanie może przyspieszyć wzrost włosów. Płynna parafina pozostawia warstwę na powierzchni włosów – utrzymuje odpowiednią wilgotność i sprawia, że ​​włosy stają się sprężyste i mniej naelektryzowane.

6. POLIMERY TWORZĄCE FILM

Polimery nie zawierają składników kondycjonujących. Są dość ciężkie i opracowane głównie chemicznie. Te środki zmiękczające są najbardziej powszechne w produktach do stylizacji, ponieważ zapewniają dobry efekt wizualny i zwiększają połysk. Szampony oczyszczające są najlepsze do zmywania polimerów. Jeśli używasz ich zbyt często, mogą powodować nagromadzenie się na włóknach włosowych. Na szczęście nadmiar można szybko usunąć podczas mycia włosów.

Responsive image

Emolienty do włosów

REZERWACJE