NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jak należy przygotować się do badania trychologicznego?

– W dniu wizyty nie należy myć włosów – Trycholog musi skontrolować poziom hydrolipidowej warstwy skóry głowy.

Warto jest zabrać ze sobą wyniki badań z krwi tj.: morfologia, żelazo, TSH, fT4, OB. Najlepiej a żeby były to wyniki sprzed maksymalnie ostatnich trzech miesięcy (wyniki zawsze można dosłać mailem).

Kim jest Trycholog?

– To specjalista, który ma za zadanie ustalić przyczynę problemów z włosami i skórą głowy. Po wyeliminowaniu lub opanowaniu przyczyny zaleca najodpowiedniejsze działania w celu wzmocnienia i poprawy jakości włosów.

Jak wygląda badanie u trychologa?

Zaczyna się od wywiadu – o wiek, uwarunkowania genetyczne, styl życia, poziom stresu, dietę etc. Następnie przechodzimy do badania pod trychoskopem obszaru skóry głowy w 250-krotnym powiększeniu. Wtedy dokładnie widać, czy mamy do czynienia ze skórą z tendencją do przetłuszczania czy odwodnioną, badamy łodygę włosa – czy nie jest przesuszona, przetrawiona oraz cebulki włosów, aby stwierdzić, czy fazy wzrostu włosa nie są zaburzone. Leczymy skórę głowy i włosy poprzez kuracje zewnętrzne i suplementację, ale gdy problem jest złożony i jego podłożem są inne choroby, kierujemy pacjentów do lekarzy specjalistów.

Jakie są najczęstsze problemy z włosami?

Przede wszystkim wypadanie włosów, którego powodem często jest stres, ale też łojotok – nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Łysienie androgenowe to również bardzo częste schorzenie. Jaki jest koszt wizyty?

Kompleksowa wizyta wraz z badaniem trychologicznym w naszych gabinetach to koszt od 50 do 80 zł, przy czym cena może różnić się w zależności od miasta. W celu oszacowania pozostałych kosztów związanych z diagnostyką i zabiegami odsyłamy państwa do strony Cennik. Przypominamy, że ceny mogą różnić się w zależności od gabinetu oraz od rodzaju zabiegów, które są dobierane indywidualnie do potrzeb danego klienta.

Jaki jest koszt kuracji trychologicznej?

Koszt kompleksowej kuracji trychologicznej to kwestia indywidualna, uzależniona od problemu klienta, jego potrzeb i oczekiwań, a także dobranej kuracji oraz czasu jej trwania. Orientacyjne ceny poszczególnych kuracji zostały uwzględnione w cenniku naszych gabinetów. O indywidualną wycenę kuracji należy zapytać swojego trychologa. Płatność może być podzielona na wizyty.

Jak długo trwa leczenie trychologiczne?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytania. Leczenie trychologiczne powinno trwać tak długo, jak długo potrzebować będą go włosy klienta. Warto podkreślić, że tak jak osłabienie kondycji włosów jest procesem stopniowym, tak też stopniowo następuje odzyskiwanie zdrowia. Z reguły potrzeba co najmniej kilku tygodni na pełną regenerację, odbudowę oraz przyspieszenie wzrostu włosów, choć poprawa wyglądu pasm bywa zauważalna już po pierwszych profesjonalnych zabiegach.

Czy leczycie Państwo problemy z wypadającymi włosami?

Oczywiście. Osoby skarżące się na nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie to największa grupa naszych klientów. Warto zaznaczyć, że włosy mogą wypadać z bardzo wielu przyczyn, dlatego problem ten wymaga kompleksowej diagnostyki. Zapraszamy do naszych gabinetów trychologicznych, w których znajdą państwo fachowe doradztwo oraz kuracje stymulujące porost włosów.

Z jakimi problemami mogę udać się do trychologa?

Do trychologa warto zwrócić się tak naprawdę z każdym problemem, który dotyczy włosów oraz skóry głowy. Trychologia jest dziedziną interdyscyplinarną i funkcjonuje jako uzupełnienie dla takich dyscyplin, jak endokrynologia, dermatologia, dietetyka czy kosmetologia. Specjalista trycholog pomaga w leczeniu łupieżu, łojotoku, łuszczycy, łysienia, wypadania włosów i innych problemów związanych ze skórą głowy.

Jakie zabiegi wykonuje trycholog?

Wśród zabiegów wykonywanych przez trychologa znajdują się m.in. peelingi skóry głowy, zabiegi łagodzące objawy łuszczycy, łojotoku, zabiegi przeciwłupieżowe, a także profesjonalna regeneracja włosów. Nasi trycholodzy wykonują mezoterapie skóry głowy – standardową, mikroigłową, a także z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Niektóre z naszych gabinetów posiadają w ofercie trychokoloryzację.

Czy zabiegi na skórę głowy są bezpieczne?

Zabiegi wykonywane przez specjalistę trychologa są bezpieczne, ponieważ dobiera się je indywidualnie do stanu skóry głowy oraz do potrzeb klienta. Preparaty stosowane w trychologii są skuteczne, ale łagodne dla skóry, pozbawione szkodliwych substancji chemicznych i antyalergiczne.